Yazlık Ev Dekorasyonu İçin Ferahlatıcı Fikirler

Ev dekorasyonu kadar yazlık ev dekorasyonu da oldukça etken ile ilişkili olan dekorasyon çeşitleridir. Yazlık evler genel olarak deniz kenarında, tatil yerlerinde bulunan ev modelleri olduğundan dolayı tatil konsepti ile uygun olarak dekore edilmesi gerekir. Yazlık yerlerde bulunan evler için tercih edilen ürünler lokasyona ve kullanım gayesine göre değişkenlik göstermektedir. Ev dekorasyonunda tercih edilen renk tonları, oturum düzenleri, mobilyalar, odalarda bulunan pencere büyüklükleri gibi faktörler yazlık evlerde öteki yerlerde yer alan evlere kıyas ile çok farklı olmaktadır. Yazlık ev yerlerinin döşemeleri de dekorasyon içerisinde değişkenlik gösteren faktörlerden bir tanesidir. Kent evlerinde bulunan ahşap parkeler yazlık evlerde daha az seçilir iken yer döşemeleri olarak fayanslar, karolar daha çok seçilmektedir.

Ev dekorasyonu yapılır iken evin kullanım gayesine, evin yer aldığı lokasyona, denize olan yakınlıklarına, evde yaşam sürdüren insan sayısına, evlerin tek katlı, dubleks ya da tripleks olması ile ilişkili olarak farklı fikirler ışığı altında hareket edilmektedir. Yazlık evin bulunduğu tatil yerlerinde açık renk tonlarına sahip dekoratif ve sade ev modeli daha çok seçilir iken kentlerde ise bu hal değişkenlik gösterir. Yazlık ev dekorasyonu için ahşap nitelikli mobilyaların beraberinde sade ve natural dekorasyon önerileri minimalist fikirler ile sentezlenir. Yazlık evlerin nasıl olması gerekir sualine yanıt olarak ferah odalara sahip, iç cephe de açık renk ton duvarların bulunduğu, dekoratif duvar dekorasyonlarıyla süslenmiş, geniş penceresi olan ferah, kişiyi sevindiren ev modeli biçiminde verilebilmektedir. Yaşam sürdüğümüz ülkenin tatil yerleri olan Ayvalık, Gümüşlük, Bodrum, Side, Alanya gibi yerlerde bulunan yazlık evin ortak noktası sade, geniş, açık renk tonlarına sahip olması ve yer döşemesinin fayans olmasıdır. Bodrum ev dekorasyonu modellerine bakıldığında yazlık evlerine birbirlerine belli uzaklıklarda parsellerle ayrılmış olduğunu, havuzlu, bahçeli ve modern peyzajlara sahip evler olduğunu görmeniz mümkündür. Yazlık evler nasıl olmalı diye düşünüyor iseniz ve yeni bir yazlık ev sahibi olmuş iseniz yapmanız gereken profesyonel bir biçimde hizmet sunan dekoratörlerle iletişim haline geçmek ve profesyonel bir destek almaktır. Dekoratörler, uzmanlık alanları içerisinde bulunan yazlık ev modelleri, yazlık ev tasarlamaları, yazlık ev dekorasyonları hususlarından sizlere profesyonel bir biçimde hizmet sunacaktır.

Açık Renk Tonları ve Ahşap Mobilyalar

Yazlık ev modelinde seçilen mobilyalar genel olarak renk tonları ve daha çok beyaz renk tonlarına sahip ahşap mobilyalardır. Ahşap mobilyaların seçilmesinin temel sebebi yaz mevsiminin serinliğinde açık yerlerde yaşayan yazlıkçılar ahşap mobilyalarla doğallığı pekiştirmeyi arzu ederler. Bu sebep ile ahşap tercih edilen mobilyaların renk tonları da evlerin ve yerlerin seçtiği ana renk olan beyaz ve tonları olmaktadır.

Teras Balkon Uyumu

Yazlık ev dekorasyonların örneği sizlere yazlık evler ile alakalı ayrıntılı bilgiler vereceklerdir. Bu evlerinizde salon önünde bulunan teras yeri yazlık evler için ideal bir biçimde düzenlenmiş, cam duvarlar hareketli ve sürgülü paneller olarak tasarlanarak arzu edildiğinde salonla teras yerinin birleştirilmesi temin edilmiştir. Bu fikirle yaz aylarının ısısı yüksek vakitlerinde salon bölümü ayrılarak klima desteğiyle derin bir mekan elde edilmesi, akşamın serin vakitlerinde ise salon içerisinde deniz atmosferini ve serin atmosferi hissetmeniz temin edilmiştir.

Yazlık Ev Yer Döşemesi

Yazlık ev dekorasyonları nasıl olmalı sualinin bir bölümü olan yer döşemesi nasıl olmalı sualine iki başka biçimde yanıt verilebilmektedir. Zemin döşemesi olarak yazlık yerlerde genellikle fayans ve karolar seçilmektedir. Karo ve fayans haricinde seçilen ikinci bir zemin döşeme ürünleri de parkeler olmaktadır. Açık renk tonlu iç dekorasyonlara sahip olan evlerde koyu renk tonlu zemin ürünleri seçilerek zıt renk tonlarının şıklığı evin içerisine de ayna olmaktadır.

Havuz ve Bahçe Tasarımı

Yazlın evin vazgeçilmezleri olan havuzlarla bahçe peyzajı uyumlu olması gerekir. Bahçe içerisinde bulunan havuzların tasarımı, havuz başında oturum yerinin ideal biçimde dekore edilmesi ve bahçe mobilyasının birbirleriyle uyum halinde olması oldukça mühimdir. Bahçe mobilyasının ahşap nitelikli olması ya da doğal ürünlerden elde edilmiş olması gerek yaz aylarını daha iyi hissetmenizi temin eder gerek de doğal bir dekorasyona sahip olarak bahçelerinizin keyfini çıkarmanıza destek olur.

Yatak Odası Zemin Döşemeler

Yazlık yerlerde bulunan evlerde geniş boyutlu pencereler ve cam duvarlar oldukça bilinen bir seçenek olmaktadır. Güneş ışıklarını daha çok almak ve daha aydınlık iç ortam elde edilmesini temin etmek için bu teknik seçilmektedir. Ayriyeten zemin döşemesi olarak gün ışıklarına destek olacak açık renk tonlu 60*60 santimetre cam fayanslar seçilerek aydınlık ve şık dekorasyona imza atılmaktadır.

Banyo Dekorasyonu

Yazlık ev modelinde bulunan banyoda cam duşakabin oldukça fazla seçilir iken açık renk tonlarının haricinde taşların doğal renk tonları olana renkler kaplama taş olarak seçilmektedir. Ahşap ve açık renk tonlu mobilyalar yazlık evlerin vazgeçilmezi içerisinde bulunduğundan dolayı banyolarda da terci edilmektedir.

Ferah ve Geniş Dekorasyonlar

Yazlık evde yatak odası ve salonlar genellikle ferah ve geniş dekorasyonlara sahip olacak biçimde elde edilmiştir. Verdiğimiz örnekte olduğu gibi açık renk tonlu iç ortam dekorasyonu oldukça ferah, sade ve geniş bir tasarıma sahip olmaktadır. Geniş cam duvarları ve pencereler yatak odasının ferahlığını yükseltmektedir.

Modern Giriş Yeri

Yazlık evler genellikle dubleks ev modeli olarak seçilmektedir. Modern tasarıma sahip olan giriş yerleri, iç ortamların tersine fazla renkli olacak biçimde dekore edilmektedir. Bu yerlere yerleştirilecek konsollar ve dekoratif süs aksesuarlarıyla bu yer evlerin en ihtişamlı ve dekoratif yeri haline dönüştürülebilir.