Pozitif Enerji Veren Çiçekler

Hayatımızın büyük bir kısmını evde geçirmekteyiz. Ancak, evimizde enerjimizi etkileyen pek çok etken vardır. Evinizdeki kötü enerjiyi temizlemek istiyorsanız eğer bunun en kolay yolu bitkilerdir. Bitkiler sayesinde evinizdeki kötü enerjiden kolay bir şekilde kurtulabilirsiniz.

Evinize pozitif enerji yayacak bitkileri sizler için bu blog konumuzda özellikleri ile birlikte aşağıda sıraladık.

Biberiye

Biberiye, havadaki zararlı toksinleri emerek havanın temizlenmesine katkıda bulunmaktadır. Biberiye bu zararlı toksinleri temizlerken aynı zamanda fiziksel ve zihinsel sağlık kazandırmaktadır. Bu bitki özellikle kokusu ile psikolojik destek sağlamaktadır.

Biberiyenin ruh halini iyileştirdiği söylenmektedir. Huzursuzluk gibi negatif enerjiyi kısa sürede üzerinizden atmanıza yardımcı olmaktadır. Geceleri uyumakta zorluk çekiyorsanız eğer kesinlikle biberiye bitkisini tavsiye ederiz. Biberiye uyku problemi yaşayanlar için iyi gelecek bitkiler arasında yer almaktadır. Biberiye bitkisi fazla su istemez ve güneş ışığına çok fazla ihtiyaç duymaz. Bu nedenle bakımı oldukça kolaydır.

Fesleğen

Fesleğen, kokusu ile insanları mest eden bir bitkidir. Ev içerisindeki negatif enerjiyi kısa sürede yok eden fesleğen, aynı zamanda evdeki bulunan sinek veya böcek gibi zararlıları da uzak tutmaktadır. Fesleğen bitkisinin bir diğer özelliği ise ortamda bulunan tehlikeli gazları kısa sürede yok edebilmesidir. Güçlü bir antioksidan görevi gören fesleğen, güneş ışığını çok sevmektedir.

Fesleğen bitkinin bakımı ve sulaması hakkında bilinmesi gerekenleri bildikten sonra bakım ve sulama konusunda herhangi bir problem yaşamayacaksınız.

Yelken Çiçeği

Yelken çiçeği genellikle Spathiphyllum cinsi ev bitkisi olarak bilinmektedir. Yelken çiçeği tarzı bitkiler genellikle barış zambağı olarak da adlandırılmaktadır. Yelken çiçeğinin parlak ve zarif çiçekleri vardır. Yelken çiçeği görünümü ile kendini size hayran bırakacaktır.

Yelken çiçeği, ev ortamını çok sevmektedir. Bu nedenle evinizde kısa sürede uyum sağlayabilecek bir çiçektir. Aynı zamanda yelken çiçeği evdeki tüm hava akımını pozitif yönde değiştirecektir.

Aloe Vera

Aloe vera bitkisi genellikle cilt ve saç bakımında kullanılan bir bitkidir. Bakım ürünü olarak sıkça karşımıza çıkan aloe vera bitkisinin pek çok özelliği bulunmaktadır. Aloe vera bitkisinin sağlığa pek çok faydası vardır. Aloe vera aynı zamanda ev içerisindeki negatif enerjiyi de ortadan kaldırmaktadır.

Aloe vera bitkisi, güneş ışığını çok isteyen bir bitki değildir. Bunun yanı sıra fazla suya ihtiyaç duyan bir bitkidir.

Yasemin

Yasemin, özellikle kokusu ile insanları kendisine hayran bırakan bir bitkidir. Yasemin çiçeğinin en önemli özelliği ise pozitif enerji yayarak insanlar üzerindeki stresi azaltmasıdır. Bunun yanı sıra romantizme teşvik eden bir özelliğe sahiptir. Evin havasını geldiği günden itibaren değiştirecek olan yasemin çiçeğine mutlaka sizlerde sahip olmalısınız.

Yasemin çiçeği özellikle ilişkiler konusunda da olumlu bir etkiye sahiptir.

Kasımpatı

Kasımpatı, papatyagiller familyasının bir türüdür. Ayrıca kasımpatının yaklaşık 30 ayrı türü bulunmaktadır. Havadaki zararlı toksin maddelerinin temizlenmesine katkı sağlamaktadır. Kasımpatı, aynı zamanda uzun ömrün ve refahın sembolü olarak bilinmektedir.

Kasımpatı, bulunduğu ortamdaki gerginliği minimuma indirerek huzurlu bir ortam oluşmasını sağlamaktadır.

Orkide

Orkide, evde bulunan negatif enerjiyi azaltarak pozitif enerjinin yükselmesine yardımcı olmaktadır. Yaşama olan bağlılığı artırma özelliğine sahip olan Orkide, uzun ömürlü bir bitkidir. Ruh halini ve zihni sakinleştirici bir özelliği vardır. Orkidenin aynı zamanda kendine ait hoş ve ortamı ferahlatan bir kokusu vardır.

Orkide evde bakabileceğiniz ve ev ortamındaki bütün olumsuzlukları yok edecek bir bitki türüdür.

Areka

Areka, Güney Hindistan ve Madagaskar!a özgü bir bitki türüdür. Bulunduğu ortama temiz ve pozitif bir enerji yaymaktadır. Yapraklarının ise ortamdaki enerjiyi yumuşattığı bilinmektedir. Areka bitkisi, evde bakabileceğiniz ve bakımı kolaylıkla sağlayabileceğiniz bir bitki türüdür.

Potos Sarmaşığı

Potos sarmaşığı aynı zamanda Pothos sarmaşığı olarak da adlandırılmaktadır. Ortama pozitif enerji yayan bu sarmaşık türünün şans getirdiğine inanılmaktadır. İnsanlar üzerindeki kaygıyı azaltırken bir yandan da negatif titreşimleri de ortadan kaldırmaktadır. Potos sarmaşığı, bulunduğu ortamdaki havanın temizlenmesini sağlarken bunun yanı sıra karasu hastalığı, katarakt ve göz tansiyonu hastalığının da oluşmasını engellemektedir.

Aynı zamanda bu hastalıkların tedavisinde ise büyük bir katkı sağlamaktadır. Potos sarmaşığını evinizde köşelere yerleştirmeniz tavsiye edilmektedir.

Adaçayı

Adaçayı, mükemmel güçlü etkileri sayesinde korku ve öfke gibi duyguları da önlemektedir. Bu tarz olumsuz düşüncelerin ortadan kaldırılmasına katkı sağlayan adaçayı, insanları psikolojik açıdan rahatlatmaktadır. Sağlık açısından pek çok faydası olan adaçayını evinizde kuru ve nemsiz olan bölgelerde yetiştirmeniz gerekmektedir.

Okaliptus

Okaliptus, refah ve bolluğu sağlayan bir bitki olarak bilinmektedir. Okaliptus bitkisi hakkında şunlar söylenmektedir; genellikle kötü, art niyetli ve kıskanç insanların kötü titreşimlerini ortadan kaldırma konusunda etkili olduğu söylenilmektedir. Bu nedenle okaliptüs bitkisi genellikle iş yerlerinde sıkça görmeniz mümkündür.

Okaliptus bitkisi ayrıca güzel bir uyku çekebilmek için de tercih edebilirsiniz.

Bambu

Son zamanların ev dekorasyonunda sıkça karşımıza çıkan bambu bitkisi, aynı zamanda bulunduğu ortama pozitif bir enerji yaymaktadır.

Bambu bulunduğu ortama aynı zamanda refah bir yaşam sunmaktadır. Bambu bitkisini evde bulundurursanız eğer evinizdeki negatif enerjiyi ortadan kaldırarak daha huzurlu bir yaşam ve daha huzurlu bir uyku çekebilirsiniz. Aynı zamanda bedeninizde bir sakinlik oluştuğunu göreceksiniz.

Kıvırcık Nane

Kıvırcık nane, pek çok tıbbi özelliği üzerinde taşımaktadır. Bu nedenle her evde mutlaka kıvırcık naneye rastlayabilirsiniz. Kıvırcık nane aynı zamanda kıskançlık ve kötü şans gibi negatiflikleri ortadan kaldırmaktadır. Evinize refah bir ortam sağlayarak huzurlu bir hayat yaşamanıza olanak sağlar.

Bazı inanışlara göre kıvırcık nanenin ekonomik refahı da etkilediği söylenilmektedir.