Kışa Özel Ev Dekorasyonu İpuçları

Kış bitkileri, evlerinizin içerisine doğanın naif güzelliğini getirmektedir. Beyaz renkli güller, kış çiçekleri ya da nergis gibi çiçek türleri, evlerinizdeki kış temasını canlı hale getirmektedir. Bu çiçekleri arzu eder iseniz vazoda ya da saksıda arzu eder iseniz de kurutulmuş bir biçimde evlerin türlü köşelerinde tercih edebilirsiniz.

Kış temalı dekoratif nesneler, evlerinizi bu ayların büyüleyici atmosferi ile doldurmanın muhteşem tekniklerinden bir tanesidir. Kar tanesi, raflara konumlandırılan örgü aksesuar, kış desenli dekor ve çok daha fazlası, evlerinizi kış mevsiminde davetkar ve sımsıcak duruma getirmenize destek olmaktadır. Bu objeler ile evlerinizi kış mevsiminde göz çarpıcı bir yuva haline getirebilir ve zamanınızın büyük bir kısmını sevdikleriniz ile evde geçirdiğiniz bu ayların keyfini sürebilirsiniz.

Sıcak Evinizi Kullanılabilir Duruma Getiren Kış Dekoru Tavsiyeleri

Evlerinizin gözünüze hitap etmesinin beraberinde rahatınıza katkı temin etmesi de oldukça mühimdir. Bilhassa havalar soğumaya başladığında bütün insanlar genel olarak evlerinde dinlenmeden keyif almaktadırlar. Bu nedenden evlerinize rahat dokunuşları taşımanızda oldukça büyük yarar vardır. Kullanılabilir ev dekorasyonu fikirleri sayesinde sımsıcak evlerinizde geçirdiğiniz zamanların çok daha kaliteli olmasını temin edebilirsiniz.

Raflara ve düzenleyicilere bu zamanlarda çok daha fazla gereksinim duyabilirsiniz. Bu durumun sebebi kış mevsiminde giysiler ve ayakkabılarda artan ıslaklık, kar ve çamur evlerinize girişte büyük bir karmaşaya sebep olabilmektedir. Kapı önü paspası ve zemin muhafaza ediciler, bu problemlerin önüne geçmek için şahane bir dekorasyon yöntemidir.

Dekorasyonlarda kullanılabilir çözüm fikirleri düşünür iken evleriniz için bir odak noktası belirlemeniz de oldukça mühimdir. Evlerinizin merkezi gibi düşüneceğiniz odak noktası evinizin her bir yanını daha tesirli bir biçimde kullanabilmenize imkan temin eder. Oturma odanızda bir şömine, yemek odanızda bir büyük masa ya da çalışma odanızda randımanı yükseltecek bir çalışma köşesi gibi odak noktaları evlerinizin kullanılabilirliğini yükseltmektedir.

Evleriniz yalnızca fiziksel bir ortam değil, bunun yanı sıra içsel bir yansıma, ve kendi ruhunuzu dinlendirdiğiniz bir köşe olmaktadır. Dolayısı ile evlerinizin iç dekorasyonları da gerek sizlerin gerek de sevdiğiniz kişilerin ruh haline etki etmektedir. Kış mevsiminde soğuk zamanlarda, evlerinizde bu sıcaklık ve huzurun keyfini sürebilir, romantizmin büyüsüne kapılabilir ve sevgi dolu anılarınızı kutlayabilirsiniz. Evleriniz, bu dekorasyon önerileri ile yalnızca bir ev olmaktan çıkıp sımsıcak bir yuva durumuna geldiğinde, kış mevsiminin soğuk havasında bile enerjik ve sıcacık hissetmeniz mümkün olmaktadır.

Kış Dekorasyonu Ürünleri

Ruh Halinizi Değiştirecek Kuru Çiçekler

Ev dekorasyonlarınızı yalın tutmaktan hoşnut oluyor lakin yine de odaya biraz değişiklik katmayı arzu ediyor iseniz kuru çiçek türleri tam sizlere göredir. Hoşnut olduğunuz ve evlerinize uygun olan stilde bir vazo içine türlü kuru çiçeklerle kış mevsimine uygun bir görüntü elde edebilirsiniz. Eğer çiçekleri vazo içerisinde kullanmaktan hoşnut olmuyorsanız yemek masasında farklı bir görüntü elde etmek için de kuru çiçek türlerini tercih edebilirsiniz.

Romantik Bir Mekan İçin Mumlar

Gerek dekoratif gerek de kokulu olan mum türleri bilhassa kış mevsiminde evlerde romantik, huzurlu ve sıcak bir mekan elde etmenizi temin eder. Mum kokusu ve loş ışığından çok hoşnut olanlar bilirler ki en keyifli, huzurlu akşamlar evlerde mum ışığı beraberinde oturur iken sevdikleriniz ile sohbet etmek, film izlemek, uzanıp müzik dinlemek ya da lezzetli bir yemek yemektir. Bu nedenden evlerde birkaç tane mum bulundurulması kış aylarında daha çok keyifli akşamlar sürdürmenizi temin eder.

Şık Bir Dekorasyon İçin Ahşap Avizeler

Farklı ışıklandırma türleri ile evlerinizde şık görüntüler elde edebilirsiniz. Evlerinizin dekorasyonuna göre farklı avize türleri ile bohem, modern, romantik ya da klasik mekanlar elde edebilirsiniz. Böylelikle evlerde keyif ile zaman geçirebilirsiniz. Evlerinizi kış mevsimine hazır etmek için kullanacağınız ışıklandırma türlerinden bir tanesi de ahşap avizelerdir. Buna benzer ürünler, evlere sıcaklık katmaktadır. Kalın halat ip ve ahşabın keyifli şekilde bir araya gelmesi ile meydana gelen ahşap avize türleri evlerinize bambaşka bir sıcaklık ekler, farklı bir atmosfer oluşturmaktadır.

Kış Mevsimine Hazırlanmaya Dışarıdan Başlamanızı Temin Eden Süs Türleri

Kapı süsleri ve çelenk türleri her mevsim için tercih edebileceğiniz ürünler olmaktadır. Ayriyeten bu ürünler, bir mevsimin gelişinin kutlanışını keyif verici biçimde anlatmaktadır. Kapı süsü türleri sayesinde misafirlerinize sıcak bir karşılama temin eden, eve her girdiğinizde kendinizi iyi hissetmenize destek olan bir giriş yolunuz olabilir. Kış mevsiminde çiçek açan fazla sayıda renkli senelik çiçek olmayabilir. Ama türlü kuru çiçekleri, kuru meyveleri, kozalakları deneyebilirsiniz. Böylelikle kapı süsleri ile kış mevsimine uygun bir görünüm elde edebilirsiniz.

Koltuk Örtüsü Olarak Battaniye

Salonunuzdaki havayı biraz yumuşak hale getirmek, ortama sıcaklık eklemeyi arzu ediyorsanız küçük dokunuşlar ekleyebilirsiniz. Örneğin salondaki büyük koltuğun üstüne bir dekor battaniye ekleyerek bu atmosferi yakalamanız mümkün. Dekor battaniye, aslına bakılırsa yalnızca dekor değildir. Koltuğun üstünde duran o sımsıcak battaniyeyle keyif dolu günler geçirebilirsiniz. Kitap okur iken üstünüze alabilirsiniz. Battaniye altında film, dizi izleme keyfi için battaniye tercih edebilirsiniz.