Hangi Bitki Şans Getirir?

Sevdiğiniz kişiler için uğur getiren bir demet çiçek, günün akışını değiştirebilir. Çiçeklerin hemen hemen hepsinde mevcut olan güzel kokular, renkleri ve hoş görüntülerinden dolayı tercih edildikleri mekanlarda güzel bir enerji yayarlar ve kişileri tesiri altına almayı başarırlar. Evlere para, uğur, bereket ve huzur veren çiçeklerin beraberinde eve şans getiren çok özel bitki çeşitleri de vardır.

Yaşam sürülen evlerde ve çiçeklerin bulunduğu her mekanda her daim güzel bir düşünce ve neşeli bir atmosfer hakim olmaktadır. Bilhassa da ev ortamında, gergin ortamlardan uzak durmak, evlere her daim neşe saçmak, şans getirmek için tercih edilen şanslı çiçekler vardır. Çiçeği bulunan veya çiçeği bulunmayan olarak gruplandırılan ve evlere şans getirildiği düşünülen bu çiçeklerden ilki kaktüs çiçeği olmaktadır. Sizler de sevdiğiniz kişileri sevindirip onlara uğur getirmesini sağlayacak bitkileri öğrenmek için makalemize göz atabilirsiniz.

Dikenli görüntüsü ve korkutan yapısı olmasına rağmen, kaktüs çiçeği dikkatsizliği, kıskançlığı, dağınık düşünceleri ve nazarı dağıtıp yenmektedir.

Nane çiçeği de yer aldığı mekana oldukça olumlu bir tesir bırakır ve şans getirir.

Aloe vera, okaliptüs, kasımpatı, kekik, biberiye, yasemin ve bambu çiçekleri şanslı çiçekler içerisinde kabul edilmektedir. Yer aldıkları mekandaki olumsuz enerjileri hapsedip mekana olumlu bir tesir bırakırlar. Uykusuzluk problemine de iyi gelmektedirler ve evlere girebilecek kötü gözlü ve kötü fikirli kişilerin de bu fikirlerini hapsederler.

Hoş kokulu olan ve hemen hemen herkese hayranlık uyandıran bitkiler evlerde bakıldığında veya en azından balkondan dahi görüldüğünde, evlere uğur, huzur, ferahlık, rahatlık ve şans getirmeyi sürdürür. Bitkilerin kendisine ait olan bu niteliği sayesinde evlerde hiçbir vakit olumsuz gözler ve enerjiler dolaşamaz.

Krizantem, orkide, gül, şakayık, mimoza, karanfil ve tamamıyla yeşil bir görüntüye sahip olan bu çiçekler  arasında ilk başta bulunmaktadırlar. Gerek kokuları güzel olan gerek de görüntüleri mükemmel olan ve tamamen estetik yönden bile kişileri etkisi altına alan bu bitkiler eve şans getirmektedir. Bilhassa da inançlı bir biçimde bakımlarını yaparsanız her daim daha çok şans getirdiğini görebilir, evlerinizde daha çok huzuru, neşeyi ve olumlu enerjinin farkına varabilirsiniz. Böylece her daim arzu ve gereksinimleriniz de daha olgun ve olumlu bir biçimde giderilmeye devam eder.

İyi Niyetlerin Göstergesi: Açelya Çiçeği

Bitkilerin farklı manalar taşıdığını hepimiz bilmekteyiz. Üstelik bazı hallerde uğurlu hissetmek için yanınızda birkaç parça çiçeği muhafaza edebilirsiniz. Uzun seneler bakılabilen, dirençli açelya çiçekleri uğur getiren muhteşem çiçekler içerisindedir. Görüntüleri ile bir kartpostaldan çıkmış gibi hissettiren açelya çiçekleri; sevinç, uyum ve dengeyi temsil etmektedir. Ayriyeten biraz da melankoliyi temsil ettiği düşünülse de açelya çiçekleri evlerinizin girişine koyarsanız eve gelen misafirlerinizi güzel dilekler ile selamladığınızı gösterebilirsiniz. Unutmamanız gerekir ki; iyi niyetin göstergesi açelya çiçeklerinin bakımı ile ilgili de ufak bir not bırakalım. Açelya çiçeklerine bahçede bile baksanız geniş bir mekana ekmelisiniz bunun sebebi bu rengarenk açelyalar geniş mekanlarda yetişip büyümekten hoşnut olurlar.

Masum ve Onurlu: Şakayık Çiçeği

İlkbahar ayının geleceğini müjdeleyen şakayık çiçekleri, mitolojik çiçek çeşitleri içerisinden yalnızca bir tanesi. Yunan mitolojisine göre bütün tanrıların hekimi olan Paeon, günlerden birinde şakayık çiçeği kökünden çıkarmış olduğu sütümsü bir sıvının sayesinde Pluto’yu iyi hale getirir. Bu başarıyı hazmetmekte zorlanan sağlık tanrısı ve bunun beraberinde Paeon’un öğretmeni olan Asclepius, onu öldürmek ile tehdit etmektedir. Fakat Zeus tanrısı, Asclepius tam Paeon’un yaşamına son verecek iken onu bir şakayık çiçeğine döndürerek kurtarır. İşte bu nedenden şakayık çiçeği, yaşadığımız dönemde hala masumluğu ve onuru temsil etmektedir. Ayriyeten yeni yıl bitkisi olarak da tanınan şakayık çiçeklerinin kırmızı renge sahip olanlarının asırlardır iyi uğur getirdiği düşünülüyor.

Su Perisi: Nergis Çiçeği

Nehirdeki yansımasını görüp kendisine aşık olup Nergise dönen Narcissus’un öyküsünü bilmeyen kişi yoktur. Bu nedenden dolayı nergis çiçeği, mitolojik bitki adları söylendiğinde ilk akıllara gelen bitkilerden bir tanesi diyebiliriz. Ayriyeten bereket ve bolluğu temsil eden nergis çiçeği; sıcak renk tonu, aromatik kokusu ve zarif yaprağı sebebi ile su perisi olarak da isimlendiriliyor. Sadece Yunan mitolojisinde değil Çin efsanesinde de kendisine yer verilen nergis çiçeği, ülkede iyi dileklerin ve zenginliğin temsili olarak kabul edilmektedir. Sizler de sevdiklerinize sıradan bir hususta güzel dileklerde bulunmak için mitolojik efsanelerin baş kahramanı nergis çiçeğini seçebilirsiniz.

Yeni Yılı Temsil Eden: Su Zambağı Çiçeği

Mitolojide çiçekler ve efsaneleri büyük bir yer kaplamaktadır. Üstelik öyle ki birçok mitolojik bitkinin efsaneleri bugün yaşamımızdaki ritüellerin temelini oluşturmaktadır. Su zambağı çiçeği veya daha tanınan adı ile Nilüfer de tıpkı Nergis çiçeği gibi mühim mitolojik bitkilerden bir tanesi. Yatıştıran kokularının beraberinde narin bir görünüşü de olan su zambağı çiçekleri, ay senesi takvimine göre yeni yılın başlangıcını sembol etmektedir. Bu nedenden tekrardan aydınlanma, doğuş ve barışı sembol eden su zambağı çiçeği, bilhassa yeni başlangıçlar yapar iken yanınızda kesinlikle ayırmamanız gereken bitkilerden bir tanesidir. Arzu ederseniz birini yayvan bir cam vazoya koyup odanızın bir yerine yerleştirebilir, gerek dekoratif gerek de uğur getiren niteliklerinden faydalanabilirsiniz.

Bereket ve Bolluğun Elçisi: Hint Kamışı Çiçeği

Çin efsanelerinde sık sık karşılaşılan ve uğur getirdiğine inanılan bir başka çiçek de bambu çiçeği. Çin halkının feng shui felsefesine göre iyi uğur getirdiği düşünülen ve hint kamışı olarak da tanınan bambu çiçekleri; sağlık, mutluluk ve gücü sembol ediyor. Bükülüp eğilip birbirine girdiğinden dolayı hiçbir kamışı birbirine benzemeyen bu çiçek, sene boyunca yer aldığı mekana bereket getirmektedir. Bu nedenden sevdiğiniz kişilere bakımı rahat, dekoratif olarak muhteşem bu çiçeği armağan edebilirsiniz. Hint kamışı çiçeği, bilhassa yeni yıl için armağan fikri arayan kişiler için de oldukça idealdir. Eğer sevdiğiniz kişilere hint kamışı çiçeği armağan edecekseniz vermeden evvel direkt güneş ışığından uzak tutmaları gerektiği hususunda uyarmayı da ihmal etmeyin.