Ev Dekorasyonunda En İyi Fikirler

Evinizde biraz yenilik mi yapmayı arzu ediyorsunuz? Ev dizaynında enerji artırmanın iyi olacağı fikrinde misin? Öyleyse doğru yerdesin, çünkü bu yazıda senin için hazırladığımız en dizaynı tavsiyelerini bulabilirsin. Evin bütün alanları için dekorasyon önerileri içerisinden sana en uygun olanı seçerek uygulamaya koyabilirsin. Arzu ederseniz retro arzu ederseniz modern ev dizaynı fikirleri hakkında bilgi sahibi olmak için ise yapman gereken çok kolay: okumaya devam etmek.

Mutfak Dekorasyon Tavsiyeleri

Mutfak için bir evin deposu demek mümkün. En fazla eşyanın yer aldığı yer olan mutfaklarda yeterli depolama yeri mevcut ise problem yok; fakat dolap problemi olan bir mutfak da sık sık sıkıntı yaşamanıza sebep olur. Çünkü burası, hem kendi aileniz hem de sizi ziyaret eden arkadaş ve misafir için farklı ikramlıkların hazırlandığı bir alan ve her eşyanın kapalı bir dolap içerisinde bulunması, buranın düzeni için oldukça mühim. Mesela dergilerde sergilenen modern ev dizaynlarında karşılaşmışsınızdır; kileri olan mutfaklar hem son derece kullanışlı hem de şık. Erzakların ve fazla kullanılmayan eşyaların depolandığı kiler, bir mutfakta eksik olmaması gereken bir unsur. Dolayısı ile şayet mutfakta bir dizayn farklılığı yapılacak ise öncesinde bir kiler oluşturulması iyi olacaktır. Bu kiler mutfakta olmak mecburiyetinde değil. Mutfağa yakın olan bir yeri kiler olarak kullanabilirsiniz.

Depolama problemini ortadan kaldırdıktan sonra mutfağın rengine geçiş yapabiliriz. Şayet ufak bir mutfağa sahipseniz dizayn renginde size tavsiyemiz beyaz olacak. Beyaz, bulunduğu her ortamı ferahlatıp geniş gösteren büyülü bir renk. Dolayısı ile mutfak dolaplarını beyaz renk tercih ederek alanın daha büyük görünmesini sağlayabilirsiniz. Beyaz olduğu müddetçe, mutfak dolaplarının hangi tarzda olduğunun çok fazla önemi olmuyor.

Mutfakta yeni ev dizaynı düzenlemesi için gerçekleştirebileceğiniz son yenilik ise çekmecelerin organize edilmesi. Düzenli çekmeceler, ayrıca temizlik açısından da olumlu bir sonuç vermektedir.

Banyo Dekorasyon Tavsiyeleri

Banyolar evin en fazla ve en hızlı kirlenen yeridir. Dolayısı ile banyonun dizaynında farklılık yaparken bu gerçeği dikkate almak gerekir. İlk olarak aydınlatmada başlayalım. Banyonuzun aydınlatmasının yeterli seviyede olması gerekir. Bunu elde etmek için ayna üstleri ve dolap içleri dahil her türlü alan değerlendirilmelidir. Bütün güzel ev dizaynlarında rastlayabileceğin gibi, banyolarda hakim tarz, çoğunlukla sade oluyor. Sade banyo dizaynı ile hem minimalist bir stil ortaya çıkarabilir hem de düzen ve temizlik bakımından rahat edebilirsiniz.

Yatak Odası Dekorasyon Tavsiyeleri

Şık ev dizaynı fikirlerinde sırada yatak odaları yer alıyor. Yatak odaları da tıpkı mutfakta olduğu gibi günün büyük bir zamanını geçirdiğimiz yerler oluyor. Her ne kadar bu zaman uyurken geçse bile yatak odaları, huzur dolu ve sakin olması gereken alanlardan. Bu neden ile yatak odası dizaynında kişinin kendi zevki ve gereksinimine uyumlu biçimde adım atmak son derece mühim.

Yatak odasında yeni bir dizayn uygulamasını kullanmayı arzu ediyorsan ilk olarak tarzının ne olacağına karar vermelisiniz. Modern, retro, avangart, vintage veya minimalist bu alanlarda kullanılabilecek dekorasyon tarzlarından. Bütün bu dekorasyon tarzları içerisinde size en uyumlu olanı tercih edin ve uygulamaya koyulun. Geniş ya da ufak en için dizayn tavsiyelerinde olduğu gibi tarzına karar verip uygulamaya koyulduktan sonra sırada büyüklüğüne uyumlu olacak şekilde eşya tercihi yer alıyor. Odanız geniş ise yatağın yan tarafına bir köşe takımı bile yerleştirebilirsiniz. Fakat ufak yatak odaları için alternatifler biraz daha sınırlı. Sürgülü dolaplar ve bazali yataklar ufak yatak odaları için son derece ideal.

Ayriyeten yatak odasına ilave edeceğiniz birkaç lüks mobilya da odanın atmosferinin birden farklılaşmasını sağlayacak güzel fikirlerden.

Çocuk Odası Dekorasyon Tavsiyeleri

Sadelik ve sakinliğin hakim olduğu Japon ev dizaynından esinlenmenin vakti geldi. Çocuk odasında bir farklılık yapılacak ise, bu tarz dizayn uygulaması oldukça uygun. Çünkü çocuk odalarında ne kadar az eşya olursa o kadar iyi olacaktır.

İlk olarak odanın boyutuna uygun olacak şekilde eşya tercihi yapmakla başlayabilirsiniz. Mesela altı saklama ve çalışma alanı şeklinde kullanıma uygun olan yataklar, ufak çocuk odaları için büyük bir nimet. Dolayısı ile sizde bu gibi kullanışlı ve fonksiyonel mobilyalardan yararlanarak çocuk odasının dizaynını yeniden yapabilirsiniz.

Tatlı ışıklandırmalar da çocuk odası dizaynının olmazsa olmazları arasında. Çocuğun cinsiyeti ve yazına uygun olacak şekilde tercih edeceğiniz abajurlar, ayaklı lambaderler veya avizeler içerisinden onun stiline en yakın olanını tercih edin.

Çocuk odası dizaynı yaparken göz ardı edilmemesi gereken unsurlardan biri de güvenlik. Çocuk odasındaki dolap veya kitaplık gibi yüksek ve ağır mobilyaları duvara monte ederek güvenlik problemini ortadan kaldırabilirsiniz.

Salon Dekorasyon Tavsiyeleri

İşe yarar ve değişik ev dizaynları fikirlerinde son kısmı salona ayırdık. Her alanda olduğu gibi salonun dizaynını yaparken de tarzı ilk sıraya koymalısınız.

İlk olarak, tercih edeceğiniz koltukların döşemelerinin leke ve kir tutmayan bir özelliğe sahip olmasına dikkat edin. Bu, uzun vadede size büyük rahatlık sunacak bir tercih olacaktır. Ayriyeten döşemenin rengi de buna destek olacak şekilde olmalı. Mesela kese kağıdı, koyu krem ve kurşuni koltuk döşemeleri, kirlense bile kiri kusursuz şekilde gizleyebilen kabiliyetleri ile meşhurdur. Dolayısı ile sizde bu renkleri tercih ederek, bu mevzu özelinde avantaj sağlayabilirsiniz.

Mobilyaların her birinin birbiri ile uyum içerisinde olmasına özen göstererek salon dizaynını arzu ettiğiniz gibi devam ettirmekte özgürsünüz.

Böylelikle bütün evinizi yepyeni bir havaya büründürmek sizin elinizde. Siz de bu önerilerimizi göz önünde bulundurup onlara hayal gücünüzü ekleyerek muhteşem bir ev dizaynı elde edebilirsiniz.