FİLTRE

Toprak ve Torf

(13 ürün)
Sıkıştırılmış Torf 5 Lt (Cocopeat)
Genta
93,00 TL
79,00 TL
Sıkıştırılmış Torf 10 Lt (Cocopeat)
Genta
140,00 TL
119,00 TL
TÜKENDİ
Genta Genel Kullanım Torfu
Genta
TÜKENDİ
Genta Genel Kullanım Torfu
Genta
TÜKENDİ
Genta Orkide Toprağı
Genta
TÜKENDİ
Genta Çim Kapak Toprağı
Genta
TÜKENDİ
Genta Orkide Toprağı
Genta
TÜKENDİ
Genta Kaktüs Toprağı
Genta
TÜKENDİ
Genta Genel Kullanım Torfu
Genta
TÜKENDİ
Genta Genel Kullanım Torfu
Genta
TÜKENDİ
Genta Kaktüs Toprağı
Genta
TÜKENDİ
Genta Sardunya ve Çiçekli Bitkiler İçin Torf
Genta
TÜKENDİ
Genta Sardunya ve Çiçekli Bitkiler İçin Torf
Genta

Toprak ve Torf Çeşitleri & Fiyatları

Çiçeklerin veya bitkilerin gereksinim duyduğu, olmazsa olmaz besin malzemesi ve yaşam alanı topraktır. Torf toprak ise %100 organik olan ve toprak düzenleyici görevi gören bir toprak türüdür. Dolayısıyla bahçecilik veya tarım işinde uğraşan kullanıcılar için torf ve toprak çeşitleri oldukça faydalı ürünlerdir.

Humus ve organik kaynakların bolluğu torf toprakları özellik bakımından oldukça zengin kılmaktadır. Yosun ve benzeri bitkilerde bulunan kaynaklar veya lifler torf toprağının verimini arttırır. Yapısında lif bulunması da toprağın kolayca toz haline gelmesini engeller. Torf toprak çeşidinin kolay dağılmamasının en önemli katkısı, içine zararlı mikroorganizmaların girme ihtimalini büyük ölçüde azaltmasıdır.

%100 organik madde olan torf toprağı, su seviyesinin yıllık olarak düşme ve yükselme döngüleri sonucunda oluşan bir toprak türüdür. Torf toprağı, bitkiler için çok faydalı olabilecek humus ve diğer organik maddeler bakımından zengindir. Bu da onu bahçecilik ve diğer bitkilerle ilgili faaliyetler için kullanılabilecek elverişli ve verimli bir toprak yapar.

Torf toprağının, binlerce yıldır şekillenen benzersiz yapısını takdir eden bahçıvanlar ve yetiştiriciler sıklıkla bu toprak çeşidini tercih ederler.

Torf toprağı su dağıtımı konusunda genel olarak üstün su yönetimi sağladığı için çok avantajlıdır. Suyun toprak boyunca eşit dağılımı, mahsullerin düzgün bir şekilde büyümesine katkı sağlamaktadır. Bitkilerinizi veya çiçeklerinizi güzel bir şekilde büyütmek için torf toprak çeşitlerini rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Organik maddeler bakımından yoğun, besin açısından zengin torf toprak çeşidi, en yüksek kalitede verim sağlar. Bitkilerin, sebzelerin veya çiçeklerin yetiştirilmesi ya da üretimi ile uğraşanlar, torf toprağının önemini ve zamanla oluşan eşsiz bileşimini bilirler. Bundan dolayı bitkilere pek çok fayda sağlayan torf toprak çeşidini sıklıkla kullanırlar.

Verim ve içerik açısından zengin olan çiçek toprağı çeşitlerini ve torf toprağı ürünlerini kullanarak saksı veya bahçenizdeki toprağın kalitesini önemli ölçüde artırabilirsiniz. En iyi bitki toprak çeşitleri sayesinde elde edeceğiniz hasattan en iyi şekilde faydalanabilirsiniz.

Sebze, meyve, çiçek ve bitki yetiştiriciliğinde kullanılan toprak çeşitleri ve torf toprak çeşitleri, tohumların toprağa sağlıklı bir şekilde tutunmasında ve büyümesinde etkin rol oynamaktadır. Toprak ve Torf Çeşitleri arasından taleplerinize ve gereksinimlerinize göre tercih yapabilirsiniz.

Torf toprağın kalitesi, ne kadar organik olduğu ya da ne kadar malzeme içerdiği gibi özelliklere göre belirlenmektedir. Satışa sunmuş olduğumuz en iyi toprak çeşitleri ve torf toprak çeşitleri yetiştiricilik yaptığınız ortamdaki bitkilerin kalitesini artırmaktadır.

Torf toprak çeşidi gibi oluşum süreci olan, organik maddeli ve mineralli topraklar, toprak verimliliği bakımından giderek daha fazla popülerlik kazanmaktadır. Toprağın dokusunu ve kıvamını iyileştiren torf toprak çeşitlerini satın alarak, çiçeklerinizi hem verimli hem de sağlıklı bir yapıya kavuşturabilirsiniz. Evinizde yahut bahçelerinde çiçek yetiştirmek için, en uygun torf toprak fiyatları ile satışa sunmuş olduğumuz toprak çeşitlerini sipariş vererek, güvenle kullanabilirsiniz.

Devamını Gör
Daha Az Gör