Yılbaşı Ağacı Süsleme İpuçları: Evde Mükemmel Bir Yılbaşı Atmosferi

Kalitesi İyi Olan Bir Yılbaşı Ağacı Satın Alın

Birinci sınıf ürünlerden elde edilen Yılbaşı ağacı, süslemeleri için güçlü ve güvenilir bir yardım temin etmektedir. Kalitesi yüksek olan bir ağacın genel olarak daha sağlam olduğunu ve hoş görüntüsünü muhafaza eder iken her sene tekrar eden kullanıma direnç gösterdiğini göreceksiniz.

Popüler olan bir ağacın yerine geleneksel olan bir ağaç tercih edin, böylelikle birkaç senenin ardından “trendi geçmiş” olmaz, ayriyeten geleneksel olan tasarımlar sizlere arzu ettiğiniz gibi süsleme ve katmanlama için şahane bir temel temin eder.

Ağacın Dallarını Şekillendirin ve Kabartın

Yılbaşı ağacının dalını kabartmak, Yılbaşı ağacınızın daha doğal ve daha dolgun bir görüntüye erişmesine destek olur. Bu fazla vakit alıcı bir sorumluluk olabilir, fakat bizlere inanın, netice buna fazlası ile değecektir. Bütün dalları teker teker ayırmalısınız, böylelikle mümkün olduğunca fazla yer kaplayacak biçimde genişler ve boşluğu doldurabilmek için dalı teker teker bükme işleminden çekinmemelisiniz. Düzgün bir şekilde şekillendirilmiş olan ağaç, süslemeniz ne kadar cömert ya da az olur ise olsun, çarpıcı bir manzara olmaktadır. Bir defa daha, kolunuzda ve elinizde sıradan bir sıyrığın ortaya çıkmasını engellemek için mümkün olduğunca uzun kollu kıyafetler giyip eldiven takmayı ihmal etmeyin.

Bir Tema Tercih Edin

Profesyonel bir görüntüsü olan Yılbaşı ağacı, süslemesi birbirine bağlamış olan bir merkezi görüntüye sahip olmaktadır. Süslemenizi tercih etmeden evvel bir temada karar kılmak, atmosfere ayar verir ve yılbaşı ağacınıza nasıl süsleme yapacağınız hususunda sizlere kesin bir fikir sunar.

Doğru Olan Ürünleri ve Renkleri Tercih Edin

Temanızı tercih etmenizin ardından, onu yaşama dahil etmek için bir renk paleti tercih etmeniz gerekir. Örnek verecek olur isek, geleneksel lakin kendini belli eden bir görüntü için altın ve kırmızı renk uyumunu, bir Scandi vibe katmanı için de beyaz rengini ve yumuşak nötr renk tonlarını ya da buzu andıran bir görüntü için mavi rengini ve gümüş rengini tercih edin. Görüntüyü dağınık bir şekilde tutmanın yerine kontrol altına almak için iki renge bağlı kalmanız gerekir. Ayriyeten ürünleri ve dokuyu da düşünmeniz gerekir: pelüş kadife yapılı boncuk zengin bir ağaç ile iyi uyum halinde iken, ahşap ve kağıt süslemesi İskandinav esintili ya da minimalist ağaç için ideal olacaktır.

İlk olarak Işıktan Başlamanız Gerekir

Eskiden aydınlatılmış olan yılbaşı ağacı trenddir ve vakitten tasarruf temin eder iken, düz bir ağacınız var ise yılbaşı ağacı ışığına gereksiniminiz olacaktır. Genel kural olarak, Lights4fun’daki aydınlatma uzmanı bütün iki fit yılbaşı ağacı için yüz ampul ya da beş metre ışık tavsiye etmektedir. Yani altı fitlik bir ağaç için üç yüz ampule ya da on beş metre ışığa gereksinim duyacaksınız.

Dekoru Dengelemeniz Gerekir

Sahip olacağınız pek çok yılbaşı ağacı süsü göz önünde bulundurulduğunda, bütün şeyin dengeli bir şekilde olduğundan ve beğenmenize göre dağıtılmış olduğundan emin olmanız gerekir. Süslemeyi ağacın tepe noktasından dizmeye başlamanız gerekir ve sonrasında aşağı tarafa doğru çalışın. Bunun sayesinde yılbaşı ağacınızı süsler iken tasarımınızı kolay bir şekilde kontrol altına alabilirsiniz.

Yılbaşı Süslerinizi Gruplandırmalısınız

Balsam Hill’in tasarım danışmanı olan Brad Schmidt, görsel ve yetenek çekicilik eklemek için başka boyutlarda 3 topun kümelenmiş olmasını tavsiye ediyor. Aynı olan parçayı bir araya toplayabilir ya da zıt olanları tercih edebilirsiniz.

Stil ve Katman Şeridini Tercih Edin

Farklı bir uzman tavsiyesi, yılbaşı ağacınızı, ağacın estetik görünümünü yükseltecek dekoratif kurdeleyle sarmaktır. Daha çok tesir elde etmek için tek tip şerit ya da zıt dokulara ve başka genişliğe sahip çift şerit tercih edebilirsiniz.

Kokulu Olan Süs Eşyası Ekleyin

Bu zamandan sonra süs eşyalarının sayesinde doğal olmayan yılbaşı ağacınızın gerçek ağaç gibi kokmasını temin edebilirsiniz. Bütün oda yılbaşı büyüsü ile dolacaktır. Köknar, tarçın ya da dut gibi kokularla hemen ferah bir kokuya sahip olmanız mümkün.

Yılbaşı Ağacının En Tepesine Sembol Yerleştirmelisiniz

Açıklaması olan zirve sembolü, yılbaşı ağacının tasarımcı görüntüsünü sonlandırmanın iyi bir yolu olacaktır. Temaya ve yılbaşı ağacının ölçüsüne en uygun olanı tercih ettiğinizden emin olmanız gerekir ve tavanın uzunluğunu da göz önüne almanız gerekir. Yıldız ağacı süsü ya da melek en tren olan süslerdir, fakat kişiselleştirilmiş olan tasarımlar dahil olmak ile beraber içerisinden tercih edebileceğiniz fazla sayıda alternatif tasarım bulunmaktadır ya da kendi süslerinizi kendiniz hazırlayabilirsiniz.

Yılbaşı Ağacınızın Eteklerini Süsleyin

Çoğu vakit unutulan bir yılbaşı ağacı eteği, dekorasyonların son dokunuşu olmaktadır ve yılbaşı ağacınızın genel tasarımını dengelemeye hizmet etmektedir. Yılbaşı ağaç eteğinin, bir ağacın güzel olmayan bacaklarını, gövdesini ya da ayağını kapatmaktan, halınızı ve zemininize düşmüş olan çam iğnesinden muhafaza etmeye dek pek çok yararı bulunmaktadır.

Genel olarak olan dikkati ağaçların alt tarafına toplar ve eksiksiz, uyumlu bir görüntü oluşmasına destek olmaktadır. Ayriyeten, güzel bir şekilde çevrelenmiş yılbaşı hediyeleri için şahane bir zemindir.

Yılbaşı Ağacınızı Odada En Belli Olan Köşeye Koyun

Şahane bir biçimde süslemiş olduğunuz ağacı, odanızın en belli olan köşesine koyun ve bütün evi yılbaşı atmosferini donatmasına müsaade edin.